Altın

Sinema salonlarının yeni filmlerle ısındığı bu günlerde yerli ve yabancı filmler peş peşe gelmeye devam ediyor. “Altın” ya da orijinal ismiyle “Gold”, Cuma günü itibariyle en yeni filmler arasında yerini alarak izleyicilerin beğenisine sunulacak.

          ABD yapımı film, gerilim ve macera türü örneklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca gerçek bir yaşam öyküsü baz alınarak ortaya çıkarılmış bir hikaye olması ile de sinema izleyicisine göz kırpıyor.

Altın-en-yenileri-2

Filmin yönetmeni Stephen Gaghan. Senaryo kısmı iki kişi tarafından yazılmış: Patrick Massett ve John Zinman. Oyunculuklarda Matthew McConaughey, Édgar Ramírez,  Bryce Dallas Howard, Rachael Taylor, Corey Stoll ve Toby Kebbell gibi oyuncuları görüyoruz.

Altın-en-yenileri-3

Özet:

          Kenny Wells, babasından kalma bir mesleği ifa etmekte, topraktaki madenlerin izini sürerek zenginlik peşinde koşmaktadır. Yolu Michael Acosta ile kesişmiş ve onunla yine benzer bir maceraya atılmaya karar vermiştir. İkili Endonezya’nın balta girmemiş ormanlarına doğru yol alarak altın arayışına girerler. Bu zorlu yolculukta altına ulaşmanın zorluğu kadar, Wall Street’te altınları korumanın zorluğu da vardır hesaplarında. Hatta bu altına ulaşmaktan da zor görünmektedir. Yine de bu risk Kenny Wells’i yolundan vazgeçiremeyecektir. Çünkü o bu uğurda her şeyi göze almıştır.

CEVAP VER