Alex de Souza

          Alex de Souza ismini ülkemizde bilmeyen yok. Fenerbahçe futbol kulübüne adım attığı ilk andan itibaren heyecan yarattı ve kaldığı süre içerisinde de, bugün de aynı heyecanı yaratıyor. İsmini taşıyan kitabı ile yeniden aramızda olmaya hazırlanıyor, en yeniler içerisinde yerini alarak.

          Futbol kariyerinin en renkli günlerini Türkiye‘de geçirdi Alex de Souza. Attığı goller, yaptığı asistlerle oynadığı tüm maçları renklendirmeyi bildi. Ülkemize gelen yabancı oyuncular arasında en çok rekora imza atan isim oldu. Fenerbahçe tarihine ismini altın harflerle yazdırarak unutulmaz mutluluklar yaşadı ve yaşattı.

          Burada elde ettiği belki de en büyük başarı, sadece Fenerbahçe taraftarı değil, tüm takım taraftarlarınca da sevilmesi ve saygı görmesi oldu. Futbol gibi rekabetin acımasız bir zırha büründüğü bir spor dalında rakipler tarafından sevilmek herkese nasip olacak bir durum değildi zira. Bugün dahi aynı durumun geçerliliğini koruduğunu söylemek mümkün.

          Eşi ve üç küçük çocuğu ile mutlu aile tablosuna da en güzel örneklerden birini ekliyordu Alex. Ailece Türkçe biliyorlar ve aramızdan biri olduklarını, bunda gayet samimi davrandıklarını da yansıtıyorlardı hepimize.

          İstediği kadar kalamadan, çok sevdiği Fenerbahçe’de jübile yapamadan ülkesine dönmek zorunda kaldı belki ama biliyoruz ki o yine bizden biri. Çocuksu gülümsemesi ve her an bizi sevindirecek yeni bir şey yapacakmış gibi duruşuyla hala belleklerimizde. Kadıköy‘deki heykeli ile ona duyulan saygı sabitlenmişti zaten; onun bir ayağı hep bu topraklarda…

          Marcos Eduardo Neves‘in yazdığı Alex de Souza kitabı, onun biyografisini bizimle buluşturmak üzere. Ön satışa sunulan kitabın 3 Şubat itibariyle raflarda olacağını kendisi de sosyal medya hesaplarından duyurdu. Ülkemizde yayına hazırlama işini ise İndigo Yayınları üstlenmiş.

          Bu yaşayan efsanenin hayatı ile ilgili birçok bilgiye ulaşmamızı sağlayacak kitap, eminiz ki birçok insanın başucu eserlerinden biri olacak.

CEVAP VER