Gecenin Kanunu

          Ülkemizde önümüzdeki Cuma günü vizyona girerek en yeni filmler arasına katılacak olan “Gecenin Kanunu”, ünlü isimleriyle dikkat çeken yapımlardan. Filmin orijinal adı “Live By Night”. Birçok aşamasında Ben Affleck imzası var ve yapımcıları arasında bu ismin yanına son derece yakından tanıdığımız bir aktör var: Leonardo DiCaprio.

          Film, aynı ismi taşıyan kitaptan uyarlanarak Benn Affleck tarafından senaryolaştırılmış. Yönetmenlik koltuğu ve başrol oyunculuğunda da yine onu görüyoruz. Oyuncu kadrosunda ona Zoe Saldana, Elle Fanning, Brendan Gleeson, Sienna Miller ve Scott Eastwood gibi isimler eşlik ediyor.

Gecenin-Kanunu-en-yenileri-2

          İzleyicileri 1900’lü yılların ABD’sine ve onun suç dolu sokaklarına götüren film, yarattığı atmosferle keyifli bir seyir etkisi bırakıyor. Aksiyon ve polisiye filmlerinden hoşlananların kaçırmaması gereken bir film olduğunu ekleyebiliriz son olarak.

Özet:

          Boston, suç ve suçluların kol gezdiği bir şehirdir. O zamanın yasalarına göre alkollü içki satışı yasak olsa da, bu yasak bir şekilde delinmektedir. Joe Coughlin, burada suç örgütlerine iş yapan ve bu sayede ün kazanmış biridir.Bu ünün getirdikleriyle zengin bir yaşam sürmektedir. Ancak her yerde olduğu gibi, burada da bu ün ve zenginliğin bir bedeli vardır. Babasının aynı bölgede polis olması da onu zorlayacak faktörler arasındadır.

CEVAP VER