Donald Trump – Yeni Bir Dünya Düzenine Doğru

          ABD‘deki başkanlık seçimi beklenmedik bir sürprizle sonuçlanalı, Donald Trump başkan olarak seçileli beri tüm dünya sorularla kaplandı adeta. Siyasetin içinden gelmeyen bir milyarder, tüm dünyanın gidişatına yön veren bir ülkenin başkanı artık. Geçmişi, seçim kampanyaları ve bugünü hararetli bir şekilde tüm dünyada tartışılıyor ve inceleniyor. Başkanlığı henüz yeni devralmasına rağmen Meksika sınırına ördüreceği duvar inşaatı başta olmak üzere yoğun eleştirilerin hedefi olmuş durumda. İç ve dış politikada atacağı adımlar biz de dahil olmak üzere tüm dünya insanlarını son derece ilgilendirirken, endişe ve sorular da artıyor. “Donald Trump-Yeni Bir Dünya Düzenine Doğru” kitabı, bu sorulara cevap üretmeye çalışan en yeni kitaplardan.

          Donald Trump’ın karşıtları tarafından sevilmemesinde en büyük etkenlerden biri karakteri. Kadınlara karşı takındığı tutum, ağzına geleni söylemekten çekinmemesi, kibri ve asabi yapısından dolayı nefret odağı olarak görülmesine sebep olan özellikler. Sevenlerinin onu savunurken kullandığı en önemli argüman ise açık sözlü ve halktan biri olduğu izlenimi yaratması. Akabinde ABD’yi daha da büyük bir süper güç haline getireceğini düşünüyor bu destekçiler.

Donald Trump-Yeni Bir Dünya Düzenine Doğru-en yenileri-2

          Bu iki keskin ayrımla birlikte Trump’ın nasıl biri olduğu ve izlediği politikaların hangi sonuçlara yol açacağı gibi sorular daha da su yüzüne çıkıyor. Bu kitap, ortaya çıkan soruların en önemlilerini ele alarak okuyucuyu daha derin bir bilgilenmeyle donatmayı amaçlıyor.

          Rusya ve Putin, Çin, İsrail, Kudüs, Türkiye gibi mühim konularda Donald Trump neler düşünüyor ve eylem planı ne? Dünya onun izlediği siyasetin sonucu olarak 3. Dünya Savaşı‘na mı gidecek? Herkesin gelecekle ilgili senaryo ya da tahmin ürettiği bu süreçte, bu keskin sorulara cevap vermeye çalışıyor kitap. Aynı zamanda yeni başkanın pek bilinmeyen taraflarından da söz ederek yeni ipuçları elde etme imkanı veriyor okuyucuya.

          Tüm dünyanın gözlerini çevirdiği bu farklı kişilikle ilgili bilgi edinmek isteyenler için kitabın güzel bir kaynak olduğunu söyleyebiliriz. Ali Kuzu tarafından hazırlanan eser, Kariyer Yayınları aracılığı ile okurlara ulaşıyor.

CEVAP VER