Lion

          Önümüzdeki hafta vizyona girmek için ülkemizde gün sayan en yeni filmlerden biri “Lion” ve hem kadrosu, hem de hikayesi ile göz dolduruyor.

          ABD, İngiltere ve Avustralya yapımı film, dram ve biyografi içeren teması ile izleyenlere güzel bir seyir vaat ediyor.

Lion-en-yenileri-2

          Lion’un yönetmen koltuğunda oturan isim Garth Davis. Oyuncu kadrosunda Dev Patel, Rooney Mara ve David Wenham gibi daha önce önemli yapımlarda rol almış oyuncuları görüyoruz. Bu isimlere ek olarak dünyaca ünlü bir aktris de kadro içerisinde yer alıyor: Nicole Kidman. Filmde rol alanlar arasında onun ismini görmek dahi birçok izleyici için belirleyici bir faktör olacaktır.

Özet:

          Bir tren seyahatinde ağabeyiyle yolculuk yapan Hint asıllı bir çocuk, vagonda uyur ve kendini birden çok uzaklarda bir yerde bulur. Ne yapacağını bilmez bir şekilde dolaşmakta ve eve nasıl döneceğini de bilmemektedir. Neden sonra Avustralyalı bir çiftin dikkatini çeker ve onu çok seven bu aile tarafından evlatlık olarak alınır. İlgi ve sevgiyle büyütülse de, bir zaman sonra içindeki ailesini bulma isteği giderek güçlenir. Bu istek hayatında birçok şeyin ters gitmeye başlamasına neden olacaktır.

CEVAP VER