Gece – Tik Tak

          Öne çıkan müzik türleri, endüstriyel bakımdan kitlelerin talebini karşılar ve bir nevi “ruhun gıdası” vazifesi görür. Zaman zaman klişe ve birbirine benzer nitelikte şarkı ve yorumlar artar ve bir durağanlık çöker piyasaya. Böyle durumlarda alternatif müzik türleri sisleri dağıtan, heyecan uyandıran bir vazife görür. Gece, son dönemde bu ihtiyaca yönelik niteliği ile en yeni gruplar arasında. “Tik Tak” adlı single çalışma ve şarkıya çekilen kliple hem kulaklara, hem de ekranlara yeni bir soluk getirmiş durumda.

Gece-Tik Tak-en yenileri-2

          Şarkının söz ve müziği Can Baydar tarafından yapılmış. Düzenleme kısmında ise Ozan Tügen ve grubun tümü rol almış.

          Şarkıya çekilen klip için çoğu ünlü ismin tercih ettiği Karaköy seçilmiş. Aynı zamanda Ümraniye Platoları da çekimlere sahne olmuş. Cem Adıyaman yönetiminde oluşturulan klibin görüntü yönetmeni ise Murat Akay.

          Gece grubunu farklı kılan bir başka etken ise İstanbul Blue Night Records‘un desteğini de alarak yola çıkmış olması. Bu oluşumun genç müzisyenleri destekleyerek dinleyicilere tanıtma çalışmalarında ön plana çıkan grup, bu prosedürün ilki olma gururunu da yaşıyor.

          Alternatif müzik dinleyicileri için yeni bir seçenek olarak yoluna devam eden grup, yeni proje ve sürprizler için de kolları sıvamış durumda.

CEVAP VER