Yaşamın Kıyısında

          Orijinal adı “Manchester by The Sea” olan ve önümüzdeki hafta ülkemizin sinema vizyonuna girecek en yeni filmler arasında “Yaşamın Kıyısında”.

          Film isimleri çevrilirken izleyicinin kulağına hoş gelen ve akılda kalıcı tercihler yapmak gibi bir alışkanlık var. Ülkemizde çokça gerçekleştirilen bu eylem zaman zaman eleştiri konusu da olabiliyor. “Yaşamın Kıyısında” ismi daha önce başka filmlere de isim olduğundan benzer eleştirilere maruz kalabileceğini söylemek mümkün.

Yaşamın Kıyısında-en yenileri-2

          ABD yapımı film, dram kategorisinin yeni örneklerinden. Hem senaryo, hem de yönetmen koltuğunda aynı ismi görüyoruz: Kenneth Lonergan. Oyunculuklarda ise başta Casey Affleck olmak üzere Kyle Chandler, Michelle Williams ve Gretchen Mol gibi isimleri görüyoruz.

Yaşamın Kıyısında-en yenileri-3

Özet:

          Tesisat ve buna benzer ev işleriyle uğraşarak geçimini sağlayan Lee Chandler, oldukça mütevazı bir hayat sürmektedir. Yalnızdır ve çok küçük bir evde yaşam mücadelesi verir. Bir gün, doğduğu fakat daha sonra terkettiği şehrinden ummadığı bir haber alır. Kendisine telefonda iletilen habere göre kalp hastası ağabeyi hastaneye kaldırılmıştır. Derhal onu görmek için yola koyulur. Bu beklenmedik haber kendisini sorulara boğmuştur ve şimdilik öğreneceği gerçeğin vahametinin farkında değildir.

CEVAP VER