Norm Ender – Aura

Norm Ender – Aura

          Norm Ender, önümüzdeki günlerde yayınlayacağı “Aura” albümüyle en yeniler arasına girmek üzere.

          Rap müziği ülkemizde beklenmedik bir patlama yarattığından beri dinleyici profilini de epey genişletti. Özellikle Ceza ve Sagopa Kajmer bu türün en yaygın rağbet gören isimleri oldu. Bugün birçok rap sanatçısı bireysel ve grup olarak yeni şarkı ve albümlere imza atıp dinleyicilerle buluşuyor.

          Norm Ender’in müzik piyasasına giriş şekli ise hayli ilginç. Şarkıcı adeta kendi tırnakları ile kazıyarak bugünlere gelmeyi başarmış. Küçük yaşlardan itibaren müziğe olan ilgisi onu önce söz yazarlığına, sonra da yorumculuğa götürmüş. Kendi olanaklarını yaratarak hazırladığı albümlerin internet üzerinde yoğun ilgi görmesinin ardından şimdiki popülaritesine ulaşmış.

          Aura albümü toplam 9 şarkıdan oluşuyor. Giriş parçası “Benim Stilim” ve “O Zaman Dans” parçası ile final yapıyor. Albümdeki tüm şarkıların söz, müzik ve düzenlemesi Norm Ender tarafından yapılmış. Farklı tarzda tınıların da kullanımı ile tüm kulaklara hitap edecek bir altyapı meydana getirilmiş.

          Albümde yer alan şarkılardan “Deli”, aynı zamanda ilk klip çalışmasına konu oldu. Dağhan İş‘in yönetmenliğini üstlendiği klip, Haydarpaşa Garı‘nda dansçı grupların da görev aldığı bir kadro ile çekildi.

          Şarkıcının hayranlarının merakla beklediği albüm, müzik piyasasına yeni bir soluk getirecek.