Cesur Kahraman: Ejderha Büyüsü

          “Cesur Kahraman: Ejderha Büyüsü”, yarı yıl tatilinde küçükler için vizyona giren en yeni animasyon filmlerinden biri. Yaklaşık bir buçuk saat süreyle hoş vakit geçirmeyi sağlayacak film, ayrıca Ukrayna yapımı olması ile de farklı bir örnek. Orijinal adı ise The Dragon Spell.

          Filmin yönetmen koltuğunda iki isim oturuyor: Manuk Depoyan ve Victor Andrienko. Allen Enlow, Kate Bristol, Jason Griffith, Jake Paque ve Alyson Leigh Rosenfeld gibi isimlerse karakterlere can katıyor.

Özet:

          Nicky, babasının ünü ile birlikte anılan bir çocuktur. Babasına ün getiren olay ise bir ejderhayı yenmesidir. Böylece tüm çevresine kuvvetini ispat etmiş, hafızalarda yer edinmeyi başarmıştır.

          Babasının gösterdiği bu başarı, Nicky’i oldukça cezbetmekte ve onda aynı başarıyı gerçekleştirme isteği doğurmuştur. Artık bu isteğe daha fazla dayanamaz ve ejderha ile karşılaşmak için planlar yapmaya başlar. Babası buna ısrarla karşı koysa da, bir arkadaşını da yanına alarak yola çıkar. Ancak beklenmedik bir şekilde “sihirli boyut” denilen bir yere girer ve geri dönemezler. Bunun tek yolu ejderhayı yenmekten geçmektedir. İkili için çetin bir mücadele başlar.

CEVAP VER