Can Dostum

          Yarı yıl tatilinde çocuklara hoş seyir vaat eden en yeni filmler arasına girecek olan “Can Dostum”, 27 Ocak tarihi itibariyle vizyonda.

          Şehir hayatının içerisinde yer alan hayvanlar, insanoğlu tarafından evcilleştirilerek hayatımıze eklenen canlılar. Evlerimizde konuk ettiklerimiz hayvanlar kadar sokakta yaşamını süren hayvanlara da ilgi göstermemiz şart. Bugünün koşullarında güvenli bir şekide beslenip hayata tutunmaları o kadar kolay değil. Bu yüzden her birine elimizden geldiğince sahip çıkmamız gerekirken, bu bilincin küçük yaşlardan itibaren verilmesi önemli.

Can Dostum-en yenileri-2

          “Can Dostum”, bugünün küçüklerine hayvan sevgisi aşılamakta aracılık edebilecek filmlerden biri. Sırf bu nedenle dahi ailelerin film seçiminde öncelik vermeleri son derece yararlı bir davranış olacaktır.

          Orijinal ismi “A Dog’s Purpose” olan film, tahmin edilebileceği gibi bir ABD yapımı. Ayrıca aynı adlı kitabın sinema uyarlaması olarak dikkat çekiyor. Filme yönetmenlik yapan isimse Lasse Hallstrom. Britt Robertson, Bradley Cooper ve ayrıca Dennis Quaid, oyuncu kadrosunda başrolü alan oyuncular.

          Film, Bailey isimli bir köpeğin yaşadığı maceralara tanıklık ediyoruz. Reenkarnasyon yolu ile farklı ailelerin yanında bulunan Bailey, onlara yaşamın güzelliğini hatırlatıyor. Bu sonuca ulaşmak için kullandığı yöntem ise bir köpeğin en çok özdeşleştirildiği kavram olan sadakat oluyor tabii ki.

CEVAP VER