Yabani Manolyalar – Ahmet Altan

Yabani Manolyalar – Ahmet Altan

          Ahmet Altan, babasının izinden giderek yazarlık serüvenine atılan yazarlardan biri. Son yıllarda daha çok gazeteciliği ile gündeme gelse de, geçmişte yazdığı romanlarla adından daha çok söz ettirdiği söylenebilir. İlişkilere dair kurguladığı romanlar özellikle kadınların çok ilgisini çekti. Kitaplarının birçoğu yüksek satış rakamlarına ulaşarak binlerce okuyucuya ulaştı. Son kitabı “Yabani Manolyalar” ise bir deneme örneği olarak en yeni kitaplar arasında yerini aldı.

          Yaşadığımız hayatın beş dakika sonra biteceğini öğrendiğimizde nasıl davranacağımızdan yola çıkılarak yazılmış kitap. İçimizde biriktirdiğimiz ve çıkmalarına izin vermediğimiz tüm duyguların fışkıracağı düşüncesini dillendiriyor.

          Bu denli kısa bir zaman dilimi içerisinde yapmak istedikleri konusunda muhakkak ki epey bir şaşıracaktır insan. Ne istediği konusu bir anda netleşebilir, aynı durum kimi istediği konusunda da benzer bir sonuç verecektir. Kendi gerçeğiyle yüzleşebilmesi için nadir fırsatlardan biri olarak bile değerlendirilebilir insan için bu.

          Kitap net görünse de, aslında çokça çetrefilli bir durum üzerinde düşünmeye zorluyor okuyucuyu. Zihninin derinliklerini kurcalaması için hem kolay, hem de zor bir soru atıyor ortaya.

          “Yabani Manolyalar”, Everest Yayınları aracılığı ile raflarda yerini aldı ve okuru ile buluşmayı bekliyor. Ahmet Altan külliyatı ile ilgilenenler için alternatif bir seçenek olarak gösterilebilir.