Onyedi – Kalbime Attım Gitti

          Türk Pop Müziği, yeni yorumcu ve şarkılarla güncelliğini yitirmeden popülerliğini sürdürüyor. Geçmiş yıllarda müzik piyasasına giren şarkıcılara her yıl yeni ve genç isimler eklenmekte. Onyedi, yeni neslin en yeni iki müzisyeninin bir araya geldiği, farklılık katma iddiasında olan bir oluşum.

          Grupta yorumculuk görevini üstlenen isim Ateş Atilla. Diğer isim Eren Bardak ise prodüksiyon ve Dj kategorilerinde renk katıyor.

          1998 albümü iki parça ile meydana getirilmiş. “Kalbime Attım Gitti” şarkısı albümün dikkat çeken ve iddialı olan şarkısı. Söz ve müziğinde Ateş Atilla, Eren Bardak ve ünlü müzisyen Bedük‘ün imzalarını görüyoruz.

          Albümdeki diğer şarkı “Kır Zincirlerini” ise hepimizin bildiği üzere eski bir Tarkan çalışması. 2000’li yılların öncesinde en sevilen Tarkan eserlerinden biri olan şarkı, bu kez Onyedi tarafından cover haline getirilmiş. Şarkının bu yeni şeklinin yeniden ilgi görmesi hedefleniyor.

          Şarkılara katkı sunan ünlü isim Bedük, albümün yapımcılık kısmında da yer alıyor. Yine Burn Enerji İçeceği‘nin de albüme destek verdiğini belirtelim. İlk klip çalışmasının da tamamlanmasının ardından dinleyici kitlesinin daha da artacağını söyleyebiliriz.

CEVAP VER