Lenovo Akıllı Asistan

          Bilişim pazarında adından sıkça söz ettiren Lenovo, en yeni ürünü Lenovo Akıllı Asistan ile gelişmekte olan asistan sektörüne de giriş yaptı.

Lenovo Akıllı Asistan-en yenileri

          Akıllı ev teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte, bunları yönetecek asistanlara duyulan ihtiyaç da gittikçe arttı. Bu ihtiyacın farkında olan Lenovo, tanıttığı Lenovo Akıllı Asistan ile pazara hızlı bir giriş yaptı. Lenovo bu projede, asistan konusunda deneyimli olan Amazon ile işbirliği gerçekleştirmiş.

Lenovo Akıllı Asistan-en yenileri

          Fiziksel yapısı ve mikrofonlarının konumları itibariyle 360 derecede 5 metreye kadar ses algılayabilen Lenovo Akıllı Asistan, verilen komutlar ile müzik çalabiliyor, liste oluşturabiliyor, hatırlatmak üzere notlarınızı tutabiliyor. Ayrıca internet üzerinde aramak istediğiniz bir şeyi arayıp size hakkında bilgi verebiliyor.

Lenovo Akıllı Asistan-en yenileri

          Lenovo Akıllı Asistan, bulut teknolojisi ile önceki yaptığınız aramaları, verdiğiniz komutları hatırlayarak bir nevi tecrübe kazanıyor ve zamanla komutlarınıza daha isabetli cevaplar veriyor. Lenovo Akıllı Ev Aletleri ve diğer akıllı cihazlar ile uyum içerisinde çalışacak olan bu asistan, değişik renk seçenekleri ile de dekoratif olanaklar sağlıyor.

Lenovo Akıllı Asistan-en yenileri

          Yalnızca siyah modelde görülen Harman Kardon imzası,  bu modelin ses performansı açısından da iddialı olduğunu gösteriyor. Bu iddianın yansımalarını fiyat etiketinde de görmek mümkün. Yurtdışı için ana modelin fiyatı 130 dolar olarak belirlenirken, Harman Kardon imzalı, geliştirilmiş ses performansı sunan siyah model ise 170 dolar olarak belirlenmiş. Ürünün mayıs ayından itibaren raflarda yerini alması bekleniyor.

CEVAP VER