Köle

          Işılca‘nın kaleme aldığı “Köle”, aynı zamanda “Modern Çağ Masalı” alt başlığı taşıyor. Kapağın alt kısmında yazılı olan “Gözyaşlarınız akarken, tutku teninizi ısıtacak.” ifadesi ise okuru nasıl bir deneyim beklediğinin kısa bir özeti.

          Taraflardan birinin zengin ve mevki sahibi, diğerininse yoksul olduğu temasını işleyen binlerce eser üretilmiştir. Edebiyat, sinema ve tiyatro gibi sanatın farklı dallarında bu karakterlerin anlatıldığı ürünler verilmiş olduğunu hepimiz tecrübe etmişizdir. Bunun çokça tercih edilmesinde okur ve izleyici tepkisinin ana etken olduğu su götürmez bir gerçek. Eski sıklıkta olmasa da bu tür eserler yine üretiliyor ve alıcı da buluyor yeniden. Bu kitapta da benzer bir tema kullanılarak eserin karakterleri oluşturulmuş.

          İstediği her şeyi kolayca elde edebilen tutkulu bir prensle kölenin yaşadıkları ilişkiye tanık oluyoruz kitabı okurken. Prensi yönlendiren güdü tutkuyken, köleninki tahmin edebileceğimiz üzere aşk. Bu aşk ilişki ilerledikçe her ikisine de sirayet ediyor. Sevişirken, sorgularken, konuşurken, susarken kendilerinin ve aynı zamanda hayatın getirdiklerinin ayırdına varıyorlar. Geleneklerin ve kaçınılmaz olarak vurulan ketlerin karşısında buluyorlar kendilerini. Bu yolda arzu, tutku, pişmanlık, intikam, acı ve bütün bu duyguların toplamına denk gelen aşk var elbette.

          İndigo Kitap tarafından yayına hazırlanan kitap, aşk romanlarından hoşlanan okuyucular için alternatif bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

CEVAP VER