Kabakçığın Hayatı

          “Kabakçığın Hayatı”, ülkemizin sinema salonlarında yerini alan en yeni animasyon filmlerinden. Onu benzerlerinden ayıran en önemli özelliği, dram türünde olması ve daha da önemlisi birçok ödüle adaylığını koyarak bazılarında bunu başarması. Altın Küre adaylığında “En İyi Animasyon” dalında aday olan film, Annecy Festivali‘nde ise “En İyi Film” olarak seçilmeyi başardı. En prestijli sinema festivallerinde büyük bir ilgiyle karşılanan film, her yaştan insana hitap etmesi özelliği ile de dikkat çekiyor.

Kabakçığın Hayatı-en yenileri-2

          Filmin senaryo kısmında Céline Sciamma gibi alanında ünlü bir isim var. Yönetmenliği üstlenen isimse Claude Barras. Karakterlere sesleriyle hayat veren oyuncularda Gaspard Schlatter, Sixtine Murat, Michel Vuillermoz ve Paulin Jaccoud gibi isimler mevcut.

          İsviçre ve Fransa yapımı film, yarı yıl tatiline girdiğimiz şu günlerde ailece izlenebilecek bir kalitede. Sinema filmi tercihinde zorlananlar için güzel bir alternatif olabilir.

Özet:

          Takma ismi Courgette olan 9 yaşındaki bir çocuk, kendini yetimhane koşullarında bulmuştur. Burası onun için son derece yabancı, ürkütücü ve kötüdür. Bir polis memuru olan Raymond, hiç ummadığı bir şekilde annesini kaybetmiş ve polis olmaya karar vermiştir. Yetimhanede Courgette’yi görür ve onun endişeli yalnızlığını farkederek yardım etmeye çalışır. Courgette onun sayesinde başkalarına güvenmeyi ve arkadaşlık yapmayı, sevmenin ne kadar değerli bir kavram olduğunu görecektir.

CEVAP VER