Moana

          Okulların yarı yıl tatile girmesinden itibaren çocukların en çok rağbet gösterdiği aktivitelerden biri sinemaya gitmek elbette. Sinema salonlarında vizyona girecek filmler için tarih belirlenirken bu kriter de göz önünde bulunduruluyor. Animasyon türü örneklerine çocukların büyük ilgi gösterdiği son yıllarda, yeni filmler de aynı hızda artıyor. Bugünden itibaren vizyona girecek olan “Moana” da bunların en yenilerinden biri ve şimdiden seyircisini bekliyor.

          Filmin yönetmenliğini iki isim üstlenmiş: John Musker ve Ron Clements. Auli’i Cravalho, Dwayne Johnson, Aalan Tudyk, Nicole Scherzinger, Jemaine Clement ve Rachel House gibi isimlerse karakterlere hayat vermiş.

Moana-en yenileri-2

          ABD yapımı film, daha önce bu ülkede başarılı işlere imza atmış iki yönetmenin ortaya çıkardığı bir serüven öyküsü. Minik izleyicilerin ilgiyle izleyecekleri film, gayet keyifli bir seyir yaşatacak.

Özet:

          Doğada hayata başlayan, burada büyüyen ve bir kabile şefinin kızı olan Moana, günlerini keyifli bir şekilde geçirmektedir. Fakat yaşadığı Antik Polenezya’da hayat birdenbire değişir. Geçimini balık tutarak sağlayan balıkçılar avlanamaz hale gelmiştir. Bunun sebebi ise tanrıça Te Whiti’nin yarı tanrı Maui’ye sinirlenmesi ve Maui’nin lanetinin bu bölgeye yansımasıdır.Bu laneti bitirmek için Maui’ye ulaşmak üzere yola çıkar.

CEVAP VER