Efsane Değil İnsanım

          Futbol, milyonları peşinden koşturan, zihnin ve gününü meşgul eden bir spor dalı. Hatta kimilerine göre sadece spordan ibaret değil; içerisinde hayatın birçok farklı öğesini barındıran bir sanat. Tüm dünyada her gün artan bir ilgiyle icra edilen ve izlenen futbol, pek çok yetenekli insanı da bizimle tanıştırıyor. Bugün dev bir endüstriye dönüşmüş olsa dahi futbol hala kalplerin amatör bir heyecanla çarpmasını sağlamakta. Görsel basın kadar yazılı basın eliyle de en yeni haberlere ulaşıyoruz futbol hakkında. “Efsane Değil İnsanım”, bizi futbol tarihinin en ünlü simaları ile tanıştıran yazılı materyaller arasında müstesna bir haber.

          Zico, Didier Drogba, Romario, Andres Iniesta, Eric Cantona ve Michael Schumacher gibi efsanelerle buluşturuyor bizi eser. Bu isimlerle yapılan konuşma, gözlem ve analizlerin izdüşümlerini paylaşıyor.

          Serhan Asker tarafından yazılan kitabı farklı kılan unsur, edebi bir dil kullanımı ile felsefi ve tarihi bir toplam oluşturması. Nitekim futbol dünyasının yerli ve yabancı üyeleri kitabın bu farkına vurgu yaparak son derece olumlu eleştiriler getirmiş. Şenes Erzik, Mustafa Denizli, Arda Turan, Fatih Terim ve Andres Iniesta bu övgüleri yapan tanıdık isimler.

          Kitaba ek olarak bir CD hediye ediliyor ve dileyene keyifli bir dinleti de sunuluyor. Halit Kıvanç, Ercan Taner, İlker Yasin, Tansu Polatkan ve Levent Özçelik gibi isimlerin anlatımıyla bu keyfi yakalamak mümkün.

          Dafne Kitap tarafından yayınlanan kitap, her futbolseverin ilgisini çekecek bir etkiye sahip ve arşivlerde yer almayı kesinlikle hak ediyor.

CEVAP VER