Canon PowerShot G9 X Mark II

          Canon PowerShot G9 X Mark II, resmi olarak CES 2017’ de tanıtıldı. PowerShot serisinin en yeni aynasızı G9 X Mark II, cepte taşınabilecek kadar ufak boyutlarıyla ilgiyi üzerine çekmeyi başardı.

Canon PowerShot G9 X Mark II-en yenileri

          1,0 tip, 20.1 MP arkadan aydınlatmalı CMOS görüntü sensörüne sahip Canon PowerShot G9 X Mark II, DIGIC 7 işlemcisi ile yüksek bir deklanşör hassasiyeti sunuyor. Paralel sabitleme sistemi ile hareket halinde de başarılı görüntüler yakalayan makina, saniyede 8.2 kareye kadar fotoğraf çekebiliyor. f/2.0 lensi ile daha fazla ışık girişine imkan vererek karanlık ortamlarda bile net ve aydınlık fotoğraflar çekebilen makina, 125-12800 ISO aralığı sunuyor. Video modunda ise Full HD çözünürlükte saniyede 60 (60 FPS) kareye kadar video çekebiliyor.

          Yüksek parlaklığa ve gece görüntüleme moduyla 3 inç’lik dokunmatik LCD (TFT) ekrana sahip olan Canon PowerShot G9 X Mark II, bu ekranı, güçlendirilmiş cam kapak paneli ile olası hasarlardan korumaya çalışmış. Makinanın boyutları ise şu şekilde: 98,0 x 57.9 x 31.3 mm (Genişlik x Derinlik x Yükseklik). 206 gramlık kütlesi ile de neredeyse bir cep telefonu kadar hafif.

Canon PowerShot G9 X Mark II-en yenileri

          Wi-Fi, Dynamic NFC ve Bluetooth desteklerine sahip olan Canon PowerShot G9 X Mark II, bu sayede diğer mobil cihazlarla da bağlantıya geçerek veri aktarımına olanak tanıyor. Kullanıcı Canon’ un sunduğu çeşitli uygulamalar ile de uzaktan çekim yapma gibi fonksiyonlara da sahip oluyor.

          Çıkış fiyatı Amerika için 530$ olarak belirlenen modelin, ülkemize nasıl bir fiyatla giriş yapacağı merak konusu.

CEVAP VER