O Kadar Basit ki – Apple’ın Başarısının Ardındaki Tutku

Bugün tüm dünyada “teknoloji” denildiğinde ilk akla gelen marka Apple. Devrim niteliğindeki ilk gelişmelerin, yeni heyecanların haberini almak için merakla bekledik
onu yıllarca. Sunup hayatımıza ekledikleri her ürünle birlikte dünya ve insanların yaşayışında büyük değişimlere imza attı Apple kurucu ve tasarımcıları. Yer aldıkları sektördeki diğer markalar, rakip olmadan önce onları takip etmek zorunda kaldı. Bu efsane marka, yola çıktığı ilk günden beri “basitlik” anlayışı ile hareket etti ve müşteri memnuniyetini en çok bu anlayışla elde etti. Son dönemin en yeni kitabı “O Kadar Basit ki”, bu köklü geleneğe vurgu yapan bir eser.

Kitabın yazarı olan Ken Segall, aynı zamanda iMac ismini de bulan kişi. Elbette markaya katkısı bundan ibaret değil. Basitlikle ilgili tüm oluşum ve kampanyalarda aktif rol alan Segall, haklı bir gururun sahibi.

Yazar, dünyaya damgasını vuran bu gelişmelerin işleyiş sürecini gösteriyor kitapta. Ayrıntılardan örnek vererek zaman ve koşullara yayılan basitlik deneyiminin serüvenini paylaşıyor okuyucularla.

Ken Segall, Apple markasının aldığı yolu anlatırken, diğer markaların arasından sıyrılma yöntemlerini de işaret ediyor. Yol boyunca yaşanan her türlü sıkıntıya rağmen yürüyüşü basitleştirmenin mümkünlüğünün resmini koyuyor önümüze.

Orijinal Adı “Insanely Simple” olan kitabı İngilizce’den Türkçe’ye hazırlama görevini Mediacat Yayıncılık üstlenmiş.

Markaya ilgisi olanların yanısıra, iş hayatına dair anekdotları incelemek isteyenlerin oldukça beğenisini kazanacak bir kitap.

CEVAP VER