Sezen Aksu – Biraz Pop Biraz Sezen

          Sezen Aksu‘nun Türk Pop Müziği‘ne kattıkları, tartışmaya gerek bırakmayacak kadar değerli. Yazdığı sözler, ürettiği besteler ve yorumu ile uzun yıllardır zirveden hiç inmemeyi başaran bir isim oldu. Birden fazla kuşağı etkilemek herkesin ulaşabileceği bir mertebe değildir; o ise yeni nesilleri dahi etkiliyor. Üretkenliğini göstermeyi bir süredir sevenlerinden esirgese de, sessizliğini bozduğu haberi ile yine heyecan yarattı. En yeni albümü “Biraz Pop Biraz Sezen”18 Ocak itibariyle müzik piyasasında olacak!

Sezen Aksu-Biraz Pop Biraz Sezen-en yenileri-2

          Albümün çıkış tarihi aslında 14 Ocak olarak planlanmıştı. Bunun sebebi ise söz konusu tarihin, sanatçının çok sevdiği Onno Tunç‘un ölüm yıldönümü olmasıydı. Bu tarih belirttiğimiz üzere değişti ve birkaç günlük bir gecikme söz konusu. Albüm içerisindeki “Ey Benim Çocukluğum” şarkısı ise yine Onno Tunç anısına yazılmış bir şarkı.

          Albümde çeşitli sürprizler yaparak dinleyicilerinin karşısına adeta farklı bir sunumla çıkıyor Sezen Aksu. Avusturya asıllı besteci Rob Dougan‘ın bir eserine söz yazarak “Ben Kedim Yatağım” şarkısını ortaya çıkarmış. Rob Dougan’ı belki isim olarak pek bilmiyoruz fakat “Matrix” filmindeki “Clubbed to Death”in ona ait olduğunu söylersek hatırlatma yapmış olabiliriz belki.

          Toplam 16 şarkıdan oluşan albüm, sevenenlerine gayet yeni bir Sezen Aksu ziyafeti çekiyor. Önceki gün kısa kesitler halinde yayına sunulan şarkıların isimleri ise aşağıdaki gibi:

          İsyancı, Baba Evi, İhanetten Geri Kalan, Hakkımda Konuşmuşsun, Canımsın Sen, Manifesto, Köz, Kördüğüm, Ey Benim Çocukluğum, Ben Kedim Yatağım, Hu Hu, Üfle de Söneyim, Koca Kıçlı, Benim Karanlık Yanım, Günaydın Memur Bey ve Göç.

CEVAP VER