Nintendo Switch

          Nintendo merakla beklenen en yeni oyun konsolu Nintendo Switch’ i resmen tanıttı. Tokyo’da yapılan bir etkinlikte gün yüzüne çıkan konsol, hem taşınabilir bir gameboy hem de ekrana bağlanarak kullanılabilen bir oyun konsolu olmasıyla dikkat çekti.

Nintendo Switch-en yenileri

          Nvidia Tegra işlemcisi kullanılan konsol, taşınabilir olarak kullanıldığında bir tableti andırıyor. Konsolda 6.2 inch boyutunda 1280×720 çözünürlüğüne sahip dokunmatik bir ekran kullanılmış. Bu formda kullanılırken, iki yanından takılan kontrol kumandaları ile oyunları oynamak mümkün hale geliyor. Ayrıca bu kontrol kumandaları cihaz ile fiziksel bir bağlantısı olmadan da çalışabiliyor ve bu sayede çoklu oyuncu desteği veriyor. Harekete duyarlı kumandalar ile daha keyifli bir oyun deneyimi sunulmuş.

Nintendo Switch-en yenileri

          HDMI çıkışı ile televizyona bağlanabilen bir standa sahip Nintendo Switch, bu standa oturtulduğunda ise oyun konsolu moduna geçiyor. Bu şekilde Full HD (1080p) çözünürlüğe kadar destek veriyor.

          Tablet modunda, kullanılan uygulamaya veya oynanan oyuna göre değişebilen, 2.5 -6.5 saat aralığında pil ömrüne sahip olacak Nintendo Switch, micro SDXC hafıza kartları ile arttırılabilecek 32 GB dahili hafızaya sahip olacak.

Nintendo Switch-en yenileri

          En büyük yeniliklerden biri ise tüm Switch yazılımlarının Region-Free olması olacak. Yani artık yazılımlarda bölge kilidi olmayacak. Örneğin yurt dışından temin ettiğiniz bir oyun cihazınızda çalışabilecek. Ayrıca arkadaşlarınızla birlikte çevrimiçi oyunlar oynayabileceğiniz bir hizmet sunulacak. Bu online hizmeti alan herkese aylık bir adet oyun hediye edilecek.

Nintendo Switch-en yenileri

          Nintendo Switch’ in 3 Mart 2017’de birçok ülkede aynı anda satışa sunulacağı bildirildi. Amerika’da 299$, Avrupa’da 299€’ dan satışa sunulacak olan konsol, Nintendo severler tarafından heyecanla bekleniyor.

CEVAP VER