Kötü Çocuk

          Kitap uyarlaması olarak senaryolaştırılan ve filme çekilen eserler bazı handikaplar içerse de önemli bir yere sahip. Çoğu zaman kitaptan alınan tadın filme yansıtılamadığını savunan kişiler hiç de az değil. Bu olumsuz eleştirilerin genelde haksız olmadığı ise otoriteler tarafından da desteklenen bir gerçek. Tüm bunlar bir yana, uyarlama senaryolar yine sinema gündeminde yerini alıyor. Önümüzdeki günlerde vizyona girecek filmler arasındaki “Kötü Çocuk” kitap uyarlamalarının yerli örneği olarak huzurlarımızda.

          Büşra Küçük tarafından kaleme alınarak yayınlanan Kötü Çocuk kitabı, büyük bir ilgi görerek “Çok Satanlar” arasına girmişti. Hatta internet kanalıyla yüz milyondan fazla okuyucuya ulaşmayı başarmıştı.

Kötü Çocuk-en yenileri-2

          Dram kategorisinde çekilen filmde yönetmenliği Yağız Alp Akaydın üstlenmiş. Başrol oyunculuklarında ise Tolga Sarıtaş ve Afra Saraçoğlu üstlenmiş. Ayrıca Sarp Akkaya, Can Sipahi ve Tülin Özen gibi isimler de bu oyunculara eşlik ediyor.

Özet:

          Kayla, babasını ilk kez on yedi yaşına girdiğinde gören bir genç kızdır. Onunla birlikte farkı bir şehre taşınması, onu yeni bir hayata da taşır. Bu zor süreçte Meriç isimli biriyle tanışır. Meriç, yalnız ve gizemli bir karakter olarak dikkatini çekmiştir. Çok geçmeden onun bu tuhaf dünyasının içerisine dalar ve kendini iyi hissetmeye başlar. Ancak zaman geçtikçe ona hoş görünen şeylerin yanlışlığının farkına varmaya başlar.

CEVAP VER