Aeden – Bir Dünya Hikayesi

          Bilim Kurgu türü, özellikle görsel efektlerin kullanımıyla sinemaya renk veren ve bu cihette karşılık bulan bir tür. Edebiyat dünyasında pek fazla ön planda olmasa da, kemik bir okuyucu kitlesinin türün kitaplarını takip ettiğini söyleyebiliriz. Dünya genelinde rağbet görerek üst sıralara yükselen kitaplarsa, yine sinemaya uyarlanarak katlanan bir ilgi görüyor. Ülkemiz nezdinde ele alacak olursak, bilim kurgu yazarlarının henüz sayıca az olduklarını ve buna bağlı olarak az eserle buluştuğumuzu dillendirmek mümkün. Akilah Azra Kohen‘in “Aeden – Bir Dünya Hikayesi” kitabı ise ülkemizdeki en yeni bilim kurgu örneklerinden biri.

          Akilah Azra Kohen, daha önce yazdığı “Fi”, “Çi” ve “Pi” üçlemesi ile hayatımıza girmişti. Bu seri hatırı sayılır derecede bir ilgi görmüş ve aynı derecede satış rakamı elde etmişti.

          Aeden-Bir Dünya Hikayesi kitabında ise masal ve gerçeği birbirinden ayırt edebilecek okuyuculara ulaşmayı hedeflemiş yazar. İçerisinde bulunduğumuz evrenin değil, insanların kusurlu olduğunun vurgusunu yapmış. İnsan olmanın doğmakla ilişkilendirilmemesi gerekliliğinin altını çizmiş.

          Destek Yayınları tarafından okuyuculara ulaşan kitap, vaat ettiği yeni deneyimle birlikte farklı bir yolculuğa çıkmamızı sağlıyor. Türün meraklıları için önerilebilecek bir kitap.

CEVAP VER