Razer Project Valerie

          Bilgisayar oyuncuları için yüksek kalitede ekipmanlar üreten Razer, Dünyada bir ilke imza atarak, üç ekrana sahip dizüstü bilgisayarı Razer Project Valerie ‘ i tanıttı. Henüz konsept aşamasında olan cihaz, CES 2017’ de gün yüzüne çıkarıldı.

Razer Project Valerie-en yenileri

          Yüksek kapasiteli grafik kartları kullanan masaüstü bilgisayarlarda görmeye alışık olduğumuz çoklu monitör kullanımı, Razer ‘ın bu girişimi ile taşınabilir hale gelecek. Çoklu monitör ile daha da yüksek kapasiteye ihtiyaç duyan bilgisayarlar için “Nasıl olur da taşınabilir hale gelebilir?” diye sormadan edemiyoruz. Çünkü çoklu monitör ile iyi bir oyun performansı sağlamak, günümüz masaüstü bilgisayarlarında bile oldukça güç ve çok yüksek maliyetli.

Razer Project Valerie-en yenileri

          Razer Project Valerie, üç adet 17.3 inçlik ekrana sahip ve ekranlar 4K çözünürlükte çalışıyor. Bu üç ekran sayesinde oyun sahnelerinde 180 derecelik bir görüşe sahip oluyorsunuz. Toplam çözünürlük değeri ise 11520×2160. Razer Project Valerie, yüksek performans isteyen oyunları böylesine yüksek bir çözünürlükte çalıştırmak için Nvidia’ nın en güçlü grafik kartı Nvidia GeForce GTX 1080 ‘e sahip. Bu kart son dönemlerin gözdesi olan sanal gerçeklik projelerini de desteklemekte. Bunlara örnek olarak HTC Vive ve Oculus Rift verilebilir.

Razer Project Valerie-en yenileri

          Henüz konsept aşamasında olan Razer Project Valerie‘ nin işlemci ve bellek değerleri hakkında bilgi verilmemiş. Dünyanın ilk üç ekranlı dizüstü bilgisayarı sözüne vurgu yapılan cihazda, bu üç ekranın getirdiği bir dezavantaj da var. 5,4 Kilogram kütleye sahip bilgisayar, piyasaya sürüldüğü takdirde en ağır dizüstü bilgisayar olma ünvanına da sahip olacak.

Razer Project Valerie-en yenileri

          Oyuncuların rüyası olacağı tahmin edilen Project Valerie ‘nin piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı hakkında ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

CEVAP VER