Mahsun Kırmızıgül – Vezir Parmağı

          Mahsun Kırmızıgül, şarkıcı olarak başladığı kariyerini yarıda kesip atıldığı sinema dünyasındaki çalışmaları ile yine gündemde. Daha önce yazıp yönettiği filmler gişede büyük ilgi gördü; filmleri çoğu zaman çeşitli eleştirilere de sahne oldu. Hatta bir film içerisinde pek çok konuya değinmesiyle “ortaya karışık” yaptığı eleştirilerine de maruz kaldığını biliyoruz. Bütün bunlara rağmen en yeni çalışmalarına devam ediyor Kırmızıgül. Yazıp yönettiği ve oyuncu olarak da görev yaptığı son filmi “Vezir Parmağı”, önümüzdeki günlerde vizyondaki yerini alacak.

Vezir Parmağı-en yenileri-2

          Bu kez farklı olarak komedi türüne eğilmiş yönetmen. Çoğu filminde olduğu gibi yine kalabalık bir oyuncu kadrosu ile çalışmayı tercih etmiş. Kendisinin yanısıra Selim Bayraktar ve Ece Uslu filmde ilk dikkat çeken oyuncular. Peker Açıkalın, Altan Erkekli, Gülben Ergen, Nuri Alço, Ali Sürmeli ve Derya Şensoy da filme katkı yapmış.

          Filmin tanıtımları ve gördüğü ilgiye bakarak gişede yine yoğun bir ilgi yaşanacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Vezir Parmağı-en yenileri-3

Özet:

          Osmanlı İmparatorluğu, birçok ülkede varlığı ve hükümranlığını sürdürmektedir. İçerisinde farklı kültürlerden birçok insan yaşamını imparatorluğa bağlı olarak idame ettirirken, yeni bir savaşa girileceği haberi gelir. Buna göre eli silah tutabilen bütün erkekler cepheye gönderilecektir. Her biri ayrı bölgeden hamallar ise ordunun lokomotifi konumunda olacaktır.

CEVAP VER