Zülfü Livaneli – Huzursuzluk

Sanatın birçok dalında kelimenin tam anlamıyla varlık gösteren Zülfü Livaneli15 Ocak‘ta “Huzursuzluk” isimli en yeni romanıyla raflarda.

Zülfü Livaneli yazılarını farklı kılan etkenlerden biri, bugünü geçmişle yoğurarak sosyolojik çıkarımlar ekseninde ilerlemesi. Sosyal ve siyasi birikimini edebiyatla harmanlayan sanatçı, kişisel tespitlerini romanlarına yedirerek yakalıyor okuyucusunu. Gündeme ilişkin görüşlerini çoğu zaman kitaplarından takip edebilmek mümkündür bu yüzden.

“Huzursuzluk” kitabı ile bizi bildiğimiz, ya da öyle sandığımız Ortadoğu‘ya götürüyor Zülfü Livaneli. Acı, ölüm ve savaşın hep kol gezdiği, etkilerini kapımıza da getiren bölge gerçeğini yeniden gözümüze sokuyor.

Romandaki karakterler, okuyucuyu aşk, hüzün ve acı ile buluşturuyor. İstanbul, ABD ve Mardin dolaylarında gezinirken katmanlı öykülerin içerisinde buluyor kendini okur.

          Doğan Kitap tarafından hazırlanan eser, Zülfü Livaneli külliyatının takipçileri için adeta bir ilaç olacak. Ortadoğu gündeminin değişmeyen gerçeğini daha fazla hissettiğimiz şu günlerde, durup bir nefes almak için de fırsat verecek kitap.

CEVAP VER