Jackie

          Dünya tarihine damga vurmuş olayların beyazperdeye aktarılması her zaman heyecan verici ve beklentileri yükselten bir durumdur. Yazılı metin ve kitaplardan öğrendiklerimiz tarihi gerçekleri aktarmakta yetkin olsalar da, görselliğin ön plana çıktığı günümüzde sinema farklı bir yer tutuyor. “Jackie” filmi, ABD tarihinde büyük yankılar uyandıran Kennedy suikasti dönemine değinen en yeni biyografi filmi.

Jackie-en yenileri-2

          Filmin yönetmenliğini üstlenen isim Pablo Larrain olmuş. Senaryo kısmında Noah Oppenheim imzasını görüyoruz. Darren Aronofsky ise filmin yapımcılığında rol almış.

          Oyuncu kadrosunda hepimizin yakından tanıdığı bir isim başrolde: Natalie PortmanGreta Gerwig, Max Casella ve John Hurt ise Portman’a eşlik eden diğer önemli oyuncular olarak dikkat çekiyor.

Jackie-en yenileri-3

Özet:

          ABD Başkanı John F. Kennedy, kendisine düzenlenen bir suikastın ardından hayatını kaybeder. Bu sıradışı olay tüm dünya ve ülkeyi derinden sarsmıştır. Gözler bir anda başkanın eşine, yani Jackie Kennedy‘e çevrilmiş, nasıl bir tavır alacağına odaklanılmıştır. First Lady, öncelikle bu şok edici olayın etkilerinden kurtulmak ve hem ailesi, hem de ülkesi için doğru bir duruş sergilemek zorundadır.

CEVAP VER