Erdal Beşikçioğlu’ndan Yeni Dizi: Adı Efsane

          Erdal BeşikçioğluDevlet Tiyatroları‘ndan emekli olduktan sonra birçok projede yer alarak kariyerini sürdürüyor. Tiyatro oyunlarıyla şehir şehir dolaşırken, Behzat Ç. dizisinin devamı başta olmak üzere farklı projelerde de anılıyor. Kendisinin katıldığı en yeni dizi projesi ise bir uyarlama olan “Adı Efsane”.

          Dizi, yaklaşık 40 yıl önce ABD ve tüm dünyayı kasıp kavuran “Beyaz Gölge” dizisinin Türkçe uyarlaması olacak. Daha önce TRT ekranlarında da uyarlama bir senaryo ile seyirciye ulaşan eser, yeni kadrosuyla bir kez daha ekranlarımıza konuk olmak üzere.

Adi Efsane-2-en yenileri

          Önceki uyarlamada geçtiğimiz aylarda yitirdiğimiz Tarık Akan‘ın başrol oynadığı dizi, bu kez Erdal Beşikçioğlu tecrübesiyle kotarılacak. Sanatçıya eşlik edecek diğer başrol oyuncuları Gökçe Bahadır ve Rojda DemirerYönetmen koltuğunda ise Devrim Yalçın oturuyor.

          Basketbol koçluğu yapan bir karakterin öğrencileri ile yaşadığı spor serüveninden yola çıkılarak hazırlanan dizi, gençlere esin kaynağı olacak bir niteliğe sahip. Aradan geçen onca yıl ve gelişmeden sonra nasıl bir güncel uyarlama gerçekleştirildiği şimdiden merak konusu. Erdal Beşikçioğlu isminin verdiği güven doğrultusunda, en azından oyunculuk bakımından doyurucu bir seyir ortaya çıkacağını düşünebiliriz. Bunu elbette ki hep olduğu gibi zaman ve izlenme oranları belirleyecek.

Adı Efsane-en yenileri

          Dizide Erdal Beşikçioğlu’nun kullandığı yeşil renkli “Land Rover Defender” cip, birçok kişi tarafından beğenilecek gibi görünüyor.

          Adı Efsane dizisindeki rap müzikler de oldukça dikkat çekmekte. Bunlardan biri Deniz Gürzumar’ın Beta ile söylediği “Geldim Ezelden” parçası. Bir diğeri ise Yener Çevik’in Eypio ve Hayki ile seslendirdiği “Tablo“. Bu şarkılara YouTube üzerinden kolayca erişebilirsiniz.

CEVAP VER