Honda Riding Assist

          Motorlu taşıt üreticisi Honda, Riding Assist ile CES 2017’de herkesi şaşırtacak bir sunuma imza attı. Daha önce ASIMO ile robotik teknolojilerde de ne kadar tecrübeli olduğunu gösteren Honda, bu kez motosiklet kullanıcıları için önemli bir gelişmeye imza atarak “Honda Riding Assist”i tanıttı. Motosikletin kendi kendine dengede durmasını sağlayan “Riding Assist”, Honda NCX 750 modeli üzerinde test edilerek sunuldu.

Honda Riding Assist-en yenileri

          Honda bu teknoloji sayesinde sürücü dengesinden kaynaklı hataları aza indirgemeyi ve kazaların önüne geçmeyi hedefliyor. Yüksek hızlarda da desteğini sürdüren sistem ile daha dengeli bir sürüş sağlanacak.

Honda Riding Assist-en yenileri

          Hazırlanan sunum ile fuarın en dikkat çekici ürünlerinden olmayı başaran sistem, birkaç yeniliğe daha ev sahipliği yapıyor. Örneğin üzerinde sürücü olmayan motosiklet, verdiğiniz bir komut ile kendi kendine sizi takip etmeye başlıyor. Gerçekten ilgi çekici olan bu özelliği sayfanın en altında firmanın sistem için çektiği kısa videoda görebilirsiniz.

          Geliştirme süreci sürekli devam eden Honda Riding Assist’in motosikletler üzerinde ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında ise herhangi bir bilgi verilmemiş.

CEVAP VER