Leonard Cohen – You Want It Darker

          Leonard Cohen, arkasında milyonlarca hayran bırakarak bu dünyadan giden sanatçılardan. Tüm dünyayı karizmatik kişiliği, özgün yorumu ve sesiyle etkilemeyi başarmış bu ismin sesi hala yankılanmaya devam ediyor. Çok az insanın erişebildiği bir mertebeye, yani ölümsüzlüğe yakışır bir şekilde aramızda dolaşıyor sanatçı. “You Want It Darker” albümünün Longplay versiyonu ile onu yine eşsiz sesiyle dinlemek mümkün.

          Albümün yapımcılığında sürpriz bir şekilde sanatçının oğlu Adam Cohen rol almış. Leonard Cohen hayranlarının büyük bir memnuniyetle karşıladığı albüm, ülkemizde Sony Music etiketiyle dinleyicilerin beğenisine sunuldu.

          Toplam 9 şarkının yer aldığı albüm, ismini aldığı You Want It Darker” şarkısı ile açılış yapıyor. Son şarkı ise “String Reprise / Treaty” olarak kaydedilmiş. “Leaving the Table”, “It Seemed the Better Way” ve “It Seemed the Better Way” gibi şarkılarsa ön plana çıkan diğer şarkılar.

          Birçok kişi için nostaljik bir değer yaratacak olan albüm, Leonard Cohen’i genç kuşaklara da tanıtacak bir özelliğe sahip. Arşivlerin tozunu silmeye aday bir çalışma nihayetinde.

CEVAP VER