Hep Yek 2

Hep Yek 2

          Ülkemizdeki komedi filmi enflasyonu hız kesmeksizin yükselişini sürdürüyor. Ülke gündemindeki sorunların insanlarda yarattığı üzüntüyü biraz olsun hafifletme işlevi de görüyor bu filmler. Dolayısıyla seyircilerin bu durumdan memnun olduğunu kestirmek zor değil. Vizyonda umduğunu bulan filmlerin devamı çekildiğinde ise tercih yapmak daha kolay hale geliyor. Bu minvalde rağbet gören “Hep Yek” filminin devamı “Hep Yek 2”en yeni filmler arasında yer alarak takipçilerine ulaşacak.
          Filmin senaryosu 3 kişi tarafından yazılmış: Orçun Benli, Şükrü Üçpınar ve Bilal Kalyoncu. Bu kadronun başını çeken isim Orçun Benli, aynı zamanda filmin yönetmeni. Gökhan Yıkılkan, Gürkan Uygun, Ulaş Torun ve Tuna Orhan, filmin oyuncu kadrosuna şekil veren isimler. Ayrıca Ali Çatalbaş ve Deniz Uğur da filme katkı koyan oyuncular arasında.
Özet:
          Altan ile Gürkan, öldürdükleri Şahin‘in ardından yeni bir dertle baş başadır. Onun cesedini yok etmeleri gerekecektir, zira Cevat Bakır ancak bu takdirde kendilerini bağışlayacağını bildirmiştir. Bunun için uğraş veren ikili, beceriksizlikleriyle olayı yeniden arap saçına çevirir. İş öyle bir noktaya gelir ki, acımasızlıklarıyla nam salmış bir grubun hedefi haline gelirler. Olaylar bundan sonra daha çetrefilli bir hal alacaktır.