The Best Of David Bowie 1974/79

          David Bowie, önce ABD ve Avrupa‘da rağbet gören, ardından tüm dünyada karşılık bulan bir efsaneydi. Üstelik henüz hayattayken bu sıfata layık görülen ender kişilikler arasına girmeyi başarmıştı. Karizmatik ve üretkendi. Hızlı bir hayat sürmeyi tercih etmesine rağmen kısa sayılamayacak bir süre dünyada kalabildi. “Rock’n Roll” denildiğinde ilk akla gelenlerdendi. Fakat asla sadece müzikle yetinmedi; filmlerde rol alarak da çıktı hayranlarının karşısına. Zenginliği ile bilindi, gençler tarafından da benimsendi; hatta “ilah” olarak nitelendirenlerin sayısı da az değildi. Aramızdan ayrılmış olsa bile hala sayısız insanı etkilemeye devam ediyor. “The Best Of David Bowie 1974/79” albümü, onun en yeni dönemlerinden bir seçki sunuyor.

          Albüm, sanatçının 18 şarkısı ile oluşturulmuş. “Sound And Vision” ile başlıyor ve “Heroes” ile kapanış yapıyor. “Wild Is The Wind”, “Fame”, “Look Back İn Anger”, “Breaking Glass” ve “1984” gibi şarkılar da albüme girmiş.

          Sanatçının 1974 yılına kadar olan albümlerinden derlenen seçkinin gördüğü rağbetin bu albümle pekişeceği söylenebilir. Eski olana, nostaljiye büyük bir saygı duyulan ülkemizde de durumun böyle olacağını dillendirmek yanlış olmaz.

CEVAP VER