Temel Konuşma Teknikleri – Diksiyon

          Bir dili güzel ve doğru bir şekilde konuşmak her insanın önem vermesi gereken konulardan biri adlında. Kendini ifade edebilmenin en pratik yolu budur, anlattıklarını başkalarının dikkatini çekecek şekilde sunmak bu sayede mümkünleşir. Diksiyon eğitimi alan herkes, etkili konuşmanın nasıl bir fark yarattığını görecektir. Tiyatro gibi sanat dallarında yer alanların üzerimizde bıraktığı etkide diksiyonun payı büyüktür ayrıca. “Temel Konuşma Teknikleri – Diksiyon” en yeni kitaplar arasında konuya dair yetkinliği ile dikkat çekiyor.
          Güzel sesi ve sunuculuk mesleğindeki başarısıyla adını duyuran Sırrı Er tarafından hazırlanmış kitap. Dilimize ve dil kullanımına büyük önem veren Er, telaffuz ve tonlama gibi hususlarda bildiklerini paylaşıyor. Yayın hayatındaki tecrübelerinden damıttığı bilgiler, meraklısı için bir kılavuz olacak.
          Sırrı Er, bu alanda kariyer yapmış kişilerce de büyük takdir topladı bu çalışmasıyla ve bu kişiler arasında Türk Dil Kurumu Başkanı da var. Dilimizi böylesine önemseyerek eser veren isimlerin azlığı da onu daha değerli kılan bir etken.
          Hayat Yayıncılık tarafından yayına hazırlanan kitap, iletişimin azami derecede arttığı bu dönemde edinilmesi gereken eserlerden.

CEVAP VER