Sebastian: Sevgili Dostum

         Ülkemizde vizyona girmeye hazırlanan en yeni filmlerden biri olan “Sebastian: Sevgili Dostum”, keyifli bir seyir vaat edenlerden. Fransa yapımı ve macera türünün son örneklerinden olan filmin nostaljik bir tat bıraktığı da iddia edilebilir.
          Filmin orijinal adı “Belle et Sébastien : l’aventure continue”. Yönetmenliği Christian Duguay üstlenmiş. Oyuncu kadrosunda başrolü üstlenen isimler ise Felix Bossuet, Tchéky Karyo ve Thierry Neuvic olmuş.
Özet:
          Sebastian 10 yaşına giren bir çocuktur ve İkinci Dünya Savaşı’nın bitmesinin ardından her yerde sevinç hakimdir. Çok sevdiği Angelina uçak kazası sonucunda kaybolmuş ve akıbeti bilinmemektedir. Artık herkes ümidini kaybetmiş ve bir daha dönemeyeceğini düşünmeye başlamıştır. Fakat Sebastian, yaşanan bunca olaya rağmen Angelina’yı beklemeye devam etmekte, bu bekleyişinden vazgeçmemektedir. Onunla aynı kanıda olan bir kişi daha vardır ki, o da dedesidir. “Peter” ismindeki birinin Angelina’nın bulunmasını sağlayacağını düşünmektedir dede ve bunun bir sırrın açığa çıkmasıyla gerçekleşeceğini söylemektedir. Bahsettiği bu sır, aynı zamanda Angelina ile köpeğinin yaşamlarına damga vuracak, kökten değiştirecek bir sırdır.

CEVAP VER