American Honey

          Yaşadığımız hayatlar tekdüze bir forma girdiğinde ya da koşullarımız beklentilerimizin altında kaldığında farklı arayışlar düşleriz. Kimi zaman başka şehir ya da ülkeler, kimi zaman da sil baştan değişimlerle renklendirmek isteriz hayatımızı. Çılgınlık gibi görünen bu adımı atanların çok sayılamayacak bir kısmı hedefine ulaşır. Başarılı olanlarsa filmlere konu olabilecek hikayelerle çıkıverirler karşımıza. Çok sonra öğrenir ve cesaretlerine gıpta ederek bakarız. Sezonun en yeni filmlerinden “American Honey”, buna benzer düşüncelere sevk ediyor seyircisini.

          ABD ve İngiltere yapımı filmin yönetmenliğini Andrea Arnold üstlenmiş. Başrol oyunculuklarında ise  Sasha Lane ve Shia LaBeouf isimlerini görüyoruz. Ayrıca Riley Keough ile Arielle Holmes de bu oyunculara eşlik ediyor.

          Dram türü örneği olsa da, yer yer komedi öğeleri ile de bezenmiş film. Sıradışı bir yaşama tanıklık ettiğimiz film, uzun süresi ile de dikkat çekiyor.

Özet:

           Star, zor şartlarda yaşayan fakir ve yoksul biridir. Bir gün Jack isimli bir adamla tanışır ve onunla karşılaşmak onu çok heyecanlandırır. Evsiz bir grup insanla birlikte yaşayan Jack, evleri dolaşıp satış yaparak geçimini sağlamaktadır. Star, onunla birlikte gitme isteğine karşı koyamaz ve onun minibüsüne atlar. Artık onu yeni bir hayat beklemektedir.

CEVAP VER