Subaru WRX STI 2018

          Subaru WRX STI 2018, Subaru’nun ürettiği en yeni ve en hırçın otomobil. WRX ve WRX STI olarak piyasaya sunulacak olan yeni canavarlar, 2017’nin ilkbaharında yeryüzüne kavuşacak.

subaru wrx sti 2018-en yenileri

          Yeni dizaynıyla Subaru WRX STI 2018, önceki modeline göre daha sivri ve Japon bakışlı. Önden bakıldığında yeni ızgara tasarımıyla daha sportif bir duruş sergileyen otomobil, “LED Steering Responsive Headlights” teknolojisi ile gece vakti virajları daha verimli şekilde aydınlatıyor.

subaru wrx sti 2018-en yenileri

          Yeni Subaru WRX STI, yandan bakıldığında sanki biraz Mitsubishi EVO hatlarını barındırıyor gibi. Ancak çamurlukların çevrelerindeki kabartmalar otomobili gerçekten “kaslı görünüş” konusunda bir adım daha öteye taşımış.

subaru wrx sti 2018-en yenileri

          Arttırılmış geniş kapsamlı yol tutuş özellikleri ve gözden geçirilmiş süspansiyon ayarları ile yeni WRX STI, geliştirilmiş AWD 4 çeker sistemi ve 19 inçlik çok kollu jantlarla asfaltlara kendini hazırlıyor. Tekerlek ölçüleri ise 245/35R19.

          Otomobilde sarı renkli fren kaliperleri kullanılmış ve önemli ölçüde geliştirilmiş Brembo Performans Fren Sistemi’ne yer verilmiş. Önde monoblok 6 pistonlu, arkada ise monoblok 2 pistonlu kaliperler bulunmakta. Genişletilmiş yüzeyi ile delikli diskler sayesinde fren performansı daha da üst seviyelere çıkarılmış.

subaru wrx sti 2018-en yenileri

          Subaru WRX STI’ın içine bakıldığında hem zarif hem de sportif bir konsolla karşılaşıyoruz. Altı düz, STI logolu, üç kollu sportif direksiyon, otomobildeki tüm döşemelerde kullanılan kırmızı renkli dikişler ile kaplanmış. Simetrik konsoldaki geniş ekran da yol bilgisayarı ile ayrı tutulmuş.

subaru wrx sti 2018-en yenileri

          Kadranlara bakınca kırmızı hatlı hırçınlık veren çizgilerle karşılaşıyoruz. Böyle bir otomobile yakışacak cinsten ve yatay hizadan başlayan ibreler, maksimum 8.000rpm devir ve 280km/h hız ile sonlandırılmış.

subaru wrx sti 2018-en yenileri

          Orta konsolun en üst kısmında yer alan küçük bilgilendirme ekranı saat, turbo basıncı, hava sıcaklığı, ivme ve air bag gibi bilgileri içeriyor. Çerceve olarak da üzeri gölgelik gibi örtülmüş kırmızı dikişli bir çıkma kullanılmış.

subaru wrx sti 2018-en yenileri

          Koltuklar Recaro tarafından dizayn edilmiş. Deri parçalar içeren, kırmızı hatları ve dikiş ayrıntıları olan STI kabartmalı bu koltuklar oldukça sportif ve virajlarda sizi savurmayacak şekilde tasarlanmış.

          Konsolda ekstra bir abartı sergilenmek istenmediği anlaşılıyor. Krom çerçeveli klasik dörtgen havalandırma kanalları buna örnek olarak gösterilebilir.

subaru wrx sti 2018-en yenileri

          Yeni Subarular iki farklı motor seçeneği ile sevenleriyle buluşuyor. İlki 2.0L turbo beslemeli 268 bhp’lik BOXER motor. Symmetrical All Wheel Drive ve Active Torque Vectoring teknolojileri ile yeni WRX, standart olarak 6-ileri düz vites ile piyasaya çıkıyor. Ancak opsiyonel olarak manuel modlu Sport Lineartronic CVT otomatik vites de tercih edilebiliyor. Diğer motor seçeneği ise 2.5L turbo beslemeli 305 bhp’lik BOXER motor.

subaru wrx sti 2018-en yenileri

          Kısacası yeni Subaru WRX STI 2018, dikiz aynanıza baktığınızda görmek istemeyeceğiniz bir otomobil olacak…

CEVAP VER