Arda’nın Mutfağı

          Yemek yapmak ve hatta yemek başlı başına bir kültürdür. Başlangıçta kısıtlı imkan ve bilgisiyle sadece hayatta kalma amacıyla yemek ihtiyacını gideren insan, bugün çok farklı bir noktada elbette. Tüm dünya ülkeleri, yaşadıkları coğrafyada yetişen ürünlerle kendine özgü yemek kültürünü oluşturmuş durumda. Türk mutfağının özellikle çeşitlilik açısından diğer ülkeler arasında ön plana çıktığını rahatlıkla ileri sürebiliriz. Bazı yemek çeşitlerinin farklı milletlerce sahiplenilmesi gibi sorunlarla karşılaşacak ölçüde büyük bir mutfaktır bizimki. Bu mutfağın 95 tarifine yer veren “Arda’nın Mutfağı”en yeni yemek kitapları arasında öne çıkanlardan.
          Yaşam alışkanlıkları ve çalışma şekillerinde gerçekleşen değişiklikler, bizi her işin pratik olanına yönlendiriyor. Yemek yaparken de pratik ve kısa sürede lezzete ulaşmak hepimizin ortak hedefi oldu.
          Arda Türkmen‘in kitabı, lezzet düşkünlerine ayrıntılı tariflerle büyük bir yardım yapma yetisine sahip. Hepimizin çevresinde kolaylıkla bulunan malzemelerle ortalamanın üzerinde bir lezzet yakalamak, yazarın her zaman kişisel hedefi olmuş. Okuyucunun da bu hedefe aynı yöntemlerle erişmesini istiyor Arda Türkmen.
          Doğan Kitap tarafından yayınlanan Arda’nın Mutfağı, farklı ve pratik yemekler yapmak isteyenlerin başucu kitabı olacak nitelikte. Tatil günleri ya da boş zamanlarında yemek yapmayı hobi edinenlere de tavsiye edilebilir kitap.

CEVAP VER