ZOTAC GeForce GTX 1080 Mini

          Ekran kartı sektöründe yerini sağlamlaştırmaya çalışan üreticilerden olan ZOTAC, şimdiye kadar üretilen en küçük ebatlardaki GTX 1080 modelini duyurdu. ZOTAC kompakt sınıfta yine hızlı davranarak duyurduğu GeForce GTX 1080 Mini modeli ile düşük kasa hacimlerine sahip oyuncuların radarlarına girmeyi başaracak gibi görünüyor.

zotac geforce gtx 1080 mini-en yenileri

          Uzunluğu yaklaşık olarak 21cm büyüklüğündeki kart, üzerinde iki adet fan bulunduruyor. Kart boyunca dolaşan kalın bakır borular ile ısı alüminyum radyatörlere iletiliyor. Kartın bağlantı noktasına yakın tarafındaki 90mm’lik fan statik basıncı kontrol etmek için, uzak tarafındaki 100mm fan da sıcaklığı düşük tutmak için tasarlanmış.

          Boyutlarıyla standart GTX 1080’ den bir hayli ufak olan kart 1620 Mhz frekans hızına sahip olup, Boost modu ile daha yüksek performansa ihtiyaç duyulduğu durumlarda 1759 Mhz değerine kadar hız aşırtması yapılabilmekte. 256-bit veri yoluna sahip kart, 8 GB GDDR5X bellek ile donatılmış.

zotac geforce gtx 1080 mini-en yenileri

          Firma tarafından 2017’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanan GeForce GTX 1080 Mini’nin ülkemize nasıl bir fiyat etiketiyle geleceği henüz belli değil. Diğer üreticilerle rekabet içerisinde olan ZOTAC’ ın rekabette etkili olabilmesi için kartın diğerlerinden bir miktar daha düşük bir fiyattan piyasaya sunulacağı düşünülüyor.

CEVAP VER