Leonard Cohen’in Hayatı – I’m Your Man

          Leonard Cohen, yakın zamanda aramızdan ayrılan değerlerden biri. Kuşakları etkileyen sesi, yorumu ve karakteriyle tüm dünyada güzel bir iz bıraktı. Sesi yine bizimle kalmaya devam ediyor ve nice yeni müzisyene ilham oluyor. Kariyeri kadar, hayatı da dolu dolu geçen bu efsanevi sanatçı, kıskanılası bir hikayenin öznesi oldu. Onun bu kendine özgü hikayesini anlatan en yeni kitaplardan “Leonard Cohen’in Hayatı – I’m Your Man”, oldukça başarılı bir biyografi.
          Sanatçının yaşadıklarını anlatırken, bir yandan da karakteriyle ilgili daha fazla ipucu veriyor kitap. İnanç dünyası, dünya vatandaşlığı, hovardalığı, centilmenliği ve kibarlığı ile daha yakından tanışıyoruz kitabı okurken. Konser verdiği ülkelerde seyircilerine yaptığı sürprizleri de ele alıyor kitap.
          Kara Plak Yayınları tarafından ülkemizde yayına hazırlanan kitap, Slyvie Simmons imzası taşıyor. Kitabı dilimize çeviren isim ise Duygu Akın.
          Leonard Cohen’i sahne dışında tanımak isteyenler için güzel bir kılavuz değeri taşıyor eser. Yeni tanıyacak kişiler içinse aynı nitelikte bir fırsat.

CEVAP VER