Karadeniz’e Kalan 3

          Karadeniz Müziği eskiye nazaran daha fazla insana ulaşıyor ve popülaritesini artırıyor. Etnik müzik solistlerinde görülen artışın bunda büyük bir payının olduğunu söyleyebiliriz. Yeni neslin yerel ve geleneksel ekollerden haberdar olması adına ümit veren bu gelişmeler, yeni albümlerle de pekişiyor. “Karadeniz’e Kalan 3”, bu türe ait en yeni albümler arasında ve bir devam projesi.

          Albümde çeşitli yorumcuların seslendirdiği 35 şarkı var. Hepimizin bildiği çalışmalar da mevcut, artık az sayıda insanın hatırladığı eserler de… Ezgi ve yorumlarla kah geçmişe, kah bugün ve geleceğe yolculuk yapıyor dinleyici.

          Fuat Saka, Niyazi Koyuncu ve Selçuk Balcı gibi tanıdık isimlere rastlıyoruz albümde. Grup Kibele ve Koliva da çalışmada yer alan gruplardan ikisi. Ayrıca henüz albüm yapmamış olan genç isimlere de yer verilmiş.

          Yeni şarkılarla da karşılaşıp aşina olduğumuz eser, projenin diğer albümlerini edinenlerin arşivinde çok geçmeden yerini alacaktır. Sadece bu albüm alınmak suretiyle de aynı tadı alabilmek mümkün tabii ki.

CEVAP VER