Hızlı ve Tüplü

          Komedi filmlerinin Türk izleyicilerinde bıraktıkları etki yıllar boy  unca kalıcı olmuştur. 1970’li yıllarda tavan yapan komedi filmlerinde rol alan birçok oyuncu bizim için çok değerli. O kuşaktan hala hayatta olanlar o günün replikleriyle dahi hala insanları güldürebiliyor. Mizah ve sinemaya dair çok şey değişmiş olsa da, söz konusu ilgi yeni yapımlarla birlikte yeniden hayat buluyor. “Hızlı ve Tüplü”, yarından itibaren yerini alacağı vizyonun en yeni komedi filmleri arasında.

          Filmde yönetmen olarak Yusuf Güven‘i görüyoruz. Senaryo ve yapım kısımlarını ise Necmi Yıldırım üstlenmiş. Bilal Akif Yörük, Sinem Ertuğrul, Hüseyin Berker Soyçiçek, Nazlı Yağmur Genç, Haldun Boysan ve Selahattin Taşdöğen gibi isimlerse oyuncu kadrosunu oluşturuyor.

          Hoş vakit geçirerek kafa dağıtmak isteyen izleyicilerin tercih edebileceği bir seçenek olarak değerlendirilebilir film.

Özet:

          Gökhan ile Metin, tamircilik mesleğini sürdüren çıraklardır. İkisinin ortak bir hayali vardır ki, o da  Şahin markalı bir araca sahip olabilmektir. Bu amaca ulaşabilmek için para biriktirir ve Kayserili bir galericiden sarı renkli bir araç alırlar. Bu araca tutkusu olan herkes gibi onlar da modifiye işine girişirler. İşin bundan sonrası ise komik bir maceraya dönüşecektir. 

CEVAP VER