Tony Bennett Celebrates 90

          Tony Bennett, adını dünya çapında duyurmayı başarmış müzisyenler arasında bir çınar. Tartışmasız bir şekilde efsane isimler arasında sayılan sanatçı, bugün 90. yaşında. Kariyeri Grammy, platin ve altın plak ödülleri ile dolu; aldığı en anlamlı ödül ise “Hayat Boyu Başarı Ödülü”. Müzik hayatı boyunca dinleyicileri kadar meslektaşları tarafından da büyük sevgi ve saygı gördü. Bu sektöre adını yazdırmak isteyen sayısız müzisyene ilham olan bir öyküye imza atmanın gururunu yaşadı. Bu yaşayan efsane, şimdi de “Tony Bennett Celebrates 90” albümü ile bir kez daha onore ediliyor. En yeni albümler arasına giren çalışma, sanatçı için yapılan bir saygı duruşu adeta.

          Albümde sanatçının 18 şarkısı seslendiriliyor. Elton John, Lady Gaga, Andrea Bocelli, Kevin Spacey ve Stevie Wonder gibi ünlü isimlerin yorumlarını da dinleme olanağı buluyoruz.

          Albümü alanları bekleyen bir başka sürpriz ise sanatçıyla ilgili yazıların bulunduğu bir kitapçık. Martin Scorsese ve Bill Clinton gibi hepimizin yakından tanıdığı isimler kitapçığa birer yazı eklemiş.

          Sony Music etiketi taşıyan albüm, sanatçının hayranlarının arşivine ekleyebilecekleri güzel bir anı olarak da değerli.

CEVAP VER