Büyük Düşünmenin Küçük Kitabı

          Büyük düşünmek hakkında sayısız aforizma, kitap, yazılı ve görsel yayın bulabiliriz. Tarihe adını yazdıran, insanlığa yön veren kişilerin hep hayal kuran, büyük düşünenler olduğu ise hepimizin malumudur. Dünyaya değer katan, insanlığın gelişimine pozitif katkı sunanlar hep onlar olmuştur. Bireysel başarı hikayelerinde de genellikle benzer durumla karşılaşırız. “Büyük Düşünmenin Küçük Kitabı”, bizi düşünmeye iten en yeni kitaplardan biri.
          Kitap, okuyucularını kişisel bir sorgulama ve yüzleşmeye sevk ediyor ilk olarak. Geçmiş ve geleceğe, aklın ve zihnin yapabileceklerine dair ipuçları veriyor ardından. Hayatlarımızı kuşatan yönerge ve oyalayıcı etkenlerden bir an evvel uzaklaşmak gerekliliğinin altını çiziyor. Yalnızca büyük düşünen insanların gerçek ve mutlu birer hayat sürebileceklerini belirtiyor.
          Büyük düşünme üzerine kurgulanan kitap, aynı zamanda yazarının mizahi diliyle didaktik olmaktan uzak. Hayatına yön verme süreci yaşayanların küçük de olsa bir adım atmalarına yardımcı olabilecek bir kapasitede kitap.
          Eleştirmenlerden de tam not alan kitabı Richard Newton kaleme alırken, Türkçe çevirisini Yağmur Atalık üstlenmiş. Eseri okuyucuyla buluşturan ise Sola Yayınevi.

CEVAP VER