Anthropoid

          İkinci Dünya Savaşı ve Hitler öncülüğündeki Nazilerin dünyaya eklediği korkunç acılar, insanlık tarihinin utanç sayfaları arasında. Ne yazık ki o yıllardan geriye trajedik öyküler kaldı; ortaya çıkarılan gerçekler bazen inanılmaz boyuttaydı. O dönemden bu yana üretilen sayısız kitap ve görsel yayın, vahşetin boyutlarını gözler önüne serdi. İnsanlığın alnında duran bu kara leke, bugünün ve geleceğin nesilleri için alınacak en büyük derslerden biri. O dönemde yaşanan gerçek bir öyküden uyarlanan “Anthropoid”en yeni filmler arasında dikkat çekenlerden.

          Filmin yönetmenliğini Sean Ellis üstlenmiş. Senaryo kısmı ise Sean Ellis ve Anthony Frewin işbirliği ile kotarılmış. Oyuncu kadrosunda Cillian Murphy, Jamie Dornan, Toby Jones, Harry Lloyd, Bill Milner gibi isimler bulunuyor.

Özet:

          Reinhard HeydrichHitler‘e en yakın olan üçüncü kişi konumundaki bir SS Generali’dir. Aynı zamanda sözde çözüm projesinin de mimarıdır ve ileride en kötü şekilde anılmasına yol açacak yöntemlere başvurmaktadır. Sürgünde yer alan Çek askerleri ona bir suikast yapma hazırlığındadır.

 

CEVAP VER