O Benim Kızım

          Çağdaş roman ve romancılar, çağımızın yaşam düzeni ve duygu durumunu yansıtmaları açısından önem taşıyor. Internet ve sosyal medya üzerinde hemen herkes meram anlatırken, edebiyat yine kendi kulvarında ilerliyor. Teknolojinin ilerlemesinden herkes memnun fakat bir yandan da yan etkilerinden bahsederken, konjonktürün yansıması edebiyatla yüzlerimize vuruyor. İlişkilerin geçirdiği güncel başkalaşım, yazar ve romancıların kitaplarında bir aynaya dönüşüyor. En yeni kitaplar arasında yer alan “O Benim Kızım”, yaşadığımız ilişkilere gerilimle yüklü bir hikaye ile ışık tutuyor.
          Yirmi yıl süren bir ilişkinin ardından geçmişin karanlığı ile yüzleşen bir kadını odağına alarak işliyor kitap. Okuyucuyu ilişkiler, aile, adalet ve kariyer gibi birçok olgu üzerinde düşünmeye itiyor.
          Roman, edebiyat çevreleri ile eleştirmenlerden tam not almayı başarmış bir eser. People dergisi tarafından aldığı “En İyi Yeni Kitap” ödülü ile de bunu pekiştirdi.
          Helen Klein Ross tarafından kaleme alınan eser, Alpay Pala çevirmenliği ve İndigo Yayınları aracılığı ile okurlarla buluşuyor.

CEVAP VER