Şeytanın Oğlu

          Yeni yılla birlikte vizyona giren film sayısında da, sinema salonlarını dolduran izleyici sayısında da belirgin bir artış var. Bu durum film seçimi yapmayı bazen zorlaştırsa da, bazı türlerin müdavimi olanlar böyle bir sorun yaşamıyor. Korku türü filmler bunlardan biri; zira gerilim ve korku izleyicileri genelde sadık bir kitleyi oluşturuyor. Vizyonun en yeni filmlerinden olan “Şeytanın Oğlu”, müdavimleri için uygun bir seçenek.
          Orijinal adı “Incarnate” olan filmin yönetmenliğini Brad Peyton üstlenmiş. Oyunculuk kısmında Aaron Eckhart, Catalina Sandino Moreno ve John Pirruccello başrolleri paylaşan isimler olmuş.
          Filmin temasına baktığımızda, ülkemizde de örnekleri görülen bir hikayeye doğru ilerlediğini görüyoruz. Yine de yönetmen ve ekibinin daha önceki kariyeri referans alınarak tercih edilebilir film.
Özet:
          Seth Ember, daha önce yaşadığı bir kazada sakat kalmış ve tekerlekli sandalyeye bağımlı olarak yaşayan bir doktordur. Çevresinde kimsede olmayan bir özelliğiyle nam salmıştır: Ember, ruhunu şeytana kaptıran kişilere yardımcı olmaktadır. Kullandığı yöntem ise bu kişilerin zihnine girmektir. Aynı sebepten çağırıldığı bir çocuğun zihnine giren doktor, hiç ummadığı bir durumla karşılaşır. Karşısında eşi ile çocuğunun ölümünden sorumlu olan şeytan vardır. Yardım ve intikam duygularının bir asada olduğu çetin bir mücadele doktoru beklemektedir.

CEVAP VER