Behzat Ç. Geri Dönüyor!

          Emrah Serbes’in “Her Temas İz Bırakır” isimli romanından dizi formatına uyarlanan Behzat Ç.”, milyonlarca insanı derinden etkilemişti. Ercan Mehmet Erdem’in de yazdığı senaryoyla yıldızlaştığı dizi, başta Erdal Beşikçioğlu olmak üzere oyuncuları ile de çok konuşuldu. Bir Ankara hikayesi olarak başka bir kulvarda dolaşıyor, herkesin cesaret edemediği konu ve olaylara bulaşıyordu. Behzat Ç. karakterinin bir fenomene dönüşmesi çok uzun sürmedi. Bu gözü pek komiser binlerce insanın hayallerindeki emniyet görevlisi oldu adeta. Girdiği bunalımlar, söylediği sözler günlerce konuşuldu. Dizi bütün karşı çıkışlara rağmen bitirildiğinde, izleyen herkeste buruk bir tat bırakarak efsaneler arasına girdi. Gelen en yeni haberler arasında o da var şimdi; evet, Behzat Ç. geri dönüyor.

behzat c geri donuyor-en yenileri-2

          Birkaç ay öncesinde dizinin senaryosunun hazır olduğu ve yayınlanacak bir kanal arandığı ile ilgili haberler geliyordu. Hatta bazı kanallarla görüşme ve anlaşma aşamasına gelindiğine dair açıklamalar da yapılmıştı.

          Hangi nedenlerden dolayı televizyon ekranlarına dönüşün mümkün olmadığını bilmiyoruz ancak son kertede dijital bir kanalda yayınlanacağı müjdelenmiş durumda. Erdal Beşikçioğlu, katıldığı bir televizyon programında bu güzel haberi hayranlarına iletti.

          13 bölüm olarak çekilecek dizi, yaz aylarında internet üzerinden sevenleriyle buluşacak. Bu geri dönüşün sabırsızlıkla beklendiği ve şimdiden gün sayılmaya başlandığını kestirmek zor değil açıkçası.

CEVAP VER