Uzay Yolcuları

          Internet’in yaygınlaşması ile bilimle ilgili her şey daha ulaşılabilir oldu. Her zaman merak uyandıran Uzay kavramı hakkında sıradan insanların daha fazla ilgi ve bilgisi var artık. Görsel sanatlar içerisinde en önemlilerinden biri olan sinemada ise bilimkurgu filmleri hayal gücümüze katkı sağlıyor. En yeni bilimkurgu filmleri arasında olan “Uzay Yolcuları”, türün meraklılarının ilgisini cezbedecek türden bir film. İçerdiği romantizm ve macera öğeleri ile de farklı bir yapım.

uzay yolculari-en yenileri-2

          Morten Tyldum’un yönetmenlik koltuğunda oturduğu film, tahmin edileceği üzere ABD yapımı. Senaryo kısmını Jon Spaihts üstlenmiş. Oyunculuklarda ise Jennifer Lawrence, Chris Pratt ve Michael Sheen gibi isimlerle karşılaşıyoruz. Filmin yönetmeni ile oyuncuları daha önce yer aldıkları projeler ve aldıkları ödüllerle dikkatimizi çeken isimler olmuştu.

Özet:

          Aldığı ilaca bağlı bir uykuda olan uzay yolcusu Jim Preston, New York’ta yazar olan Aurora ile tanışır ve aşık olur. Pratt uykusundan erken uyanmış ve Aurora’yı 100 yıl önce uyandırmıştır. Uzay gemisinde ortaya çıkan beklenmedik bir arıza yaşadıkları aşkta gerilime sebep olacaktır.

CEVAP VER