Dünyayı Değiştiren 50 Savaş

          İnsanlığın gündeminden savaşların hiç eksik olmaması gibi bir gerçeklik var elimizde. Siyasal, ekonomik ve inanç gibi gerekçelerden kaynaklanan çatışmalar günümüzde de varlığını sürdürüyor. İnsanlığın medeniyet tarihinde kara bir leke olması gereken savaş, bilakis yönetim ve topluluklarca kutsanarak savunuldu. Bireysel ve toplumsal barışın önündeki bu en büyük engel, ne yazık ki gelecek yılların gündeminde de yerini koruyacak gibi görünüyor. Dünyayı Değiştiren 50 Savaş”, tarihteki savaşları konu edinen en yeni kitaplar arasında öne çıkanlardan. Savaşa olumsuz bakan bir gözle yazılan bir inceleme kitabı niteliğinde.

          Asırlara damga vuran savaşları ve bu savaşlar neticesinde dünyanın değişen gidişatına tanık oluyoruz kitapla birlikte. Tarihin değişiminde büyük rol oynayan savaşlara ölüm ve kazanım dışında yaklaşıyor kitap.

          Antik Çağ ile günümüz arasında cereyan etmiş 50 savaş, tarihe yaptığı etki itibariyle değerlendiriliyor bu eserde. Kitabı okurken yazarın savaşlara sempati duymadığını da duyumsuyor okurlar.

          William Weir’in kaleme aldığı kitap, Doruk Yayınları aracılığı ile raf ve okurlara ulaşıyor.

CEVAP VER