Ahmet Selçuk İlkan Unutulmayan Şarkılar Volume 1

          Ahmet Selçuk İlkan, ülkemizde birçok şarkıcıya eserleriyle destek vermiş bir isim. Fazla ön planda olmayı tercih etmese de, sayısız albümde yer almış olmasıyla müzik piyasasında popüler bir yeri var. Eski şarkıcılar da, bu piyasaya yeni adım atmış şarkıcılar da bu ismi ve önemini iyi bilir. Geriye doğru bakıldığında da sektörde 40 yıldır emek verdiğini görüyoruz İlkan’ın. Şu günlerde ise farklı bir proje ile gündeme geliyor yeniden. “Ahmet Selçuk İlkan Unutulmayan Şarkılar Volume 1” en yeni albümler arasında yerini aldı bile.

          Özel bir niteliğe sahip albüm, Ahmet Selçuk İlkan’a bir saygı duruşu olarak dikkat çekiyor. Proje ve albüm kapsamında bir araya gelen şarkıcılar, kendisine onun eserleriyle bir hediye veriyor adeta. Hem eski, hem de yeni şarkıcıların seslendirdiği şarkılar günümüze de damga vuruyor böylece.

          Ümit Besen, Selami Şahin, Cengiz Kurtoğlu, Koray Avcı, Kıraç, Zerrin Özer, Hakan Altun gibi isimlerin yer aldığı isimler var albümde. 40 yıllık sanat yaşamına ve ülke müziğine yön vermiş unutulmayan şarkılar yeniden hayat bulmuş oluyor.

          Projenin ilk adımı olan bu albüm, Poll Production etiketiyle raflarda yerini aldı. Ahmet Selçuk İlkan şarkılarını bilenler ve tanımak isteyenler için kaçırılmaması gereken bir albüm.

CEVAP VER